پایان نامه

عنوان پایان نامه :نقش مدیریت برگزاری مسابقات بر بروز رفتارهای نابهنجار در تماشاگران تیمهای فوتبال سپاهان و ذوب آهن اصفهان

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :


میان دو تیم در گرفته  وبا دخالت تنی چند از تماشاگران ، به یک باره جو آرام ورزشگاه به صحنه ای پر آشوب مانند میدان جنگ تبدیل شود.

 

2-1-3-3عامل رسانه های ورزشی:

تحلیل‌ محتوای مطبوعات ورزشی، به ویژه مطبوعات ورزشی طرفدار تیم ها ‌حاکی از این ‌است‌ که مطبوعات تلاش جدی و مفیدی برای آموزش رفتارهای مناسب در محیط ورزشگاه انجام نمی‏دهند بلکه به بروز رفتارهای نابهنجار در تماشاگران نیز کمک می کند . بررسی محتوای مطالب روزنامه‏های ورزشی طرفدار تیم ها نشان می‏دهد که به موازات نزدیک شدن به زمان برگزاری بازیهای حساس تیم ها، حجم مطالب مربوط به تیم و بازیکنان افزایش می‏یابد و در آستانه‏ی برگزاری دیدار دو تیم به حدود 70 درصد از کل حجم مطالب روزنامه‏ها می‏رسد. دسته‏بندی این مطالب سه مقوله‏ی کلی ذیل را نشان می دهد.

1-اتکا و استناد به ادبیّات نظامی و خشونت‏آمیز از طریق کاربرد واژه‏ها و جملاتی مانند جنگ آبی و قرمز؛ خط آتش استقلال پیروزی را می‏کوبد؛ زلزله‏ی پرسپولیس در آزادی؛ آسمان استقلال سیاه شد؛ استقلال وقتشه پرسپولیس له بشه؛ یک دوئل دیگر و….

دسترس نبودن آب خنک ویا سایه بان در ورزشگاهها باعث بروز رفتار نابهنجار از سوی تماشاگران می شود پس زمان مسابقه باید از هر لحاظ مناسب با ایده تماشاگران باشد.