انتشار نسخه ۴.۲ الگوریتم پاندا به دلایل فنی خیلی کند پیش می رود

نسخه ۴.۲ الگوریتم پاندا ؟؟؟

جون مولر؛ وب مستر گوگل، تلاش داره توضیح بده که به چه دلیل انتشار نسخه ۴.۲ الگوریتم پاندا انقدر زمان برد.
روز سی و یه جولای در Google hangout بین جون مولر و وب مسترها، جون چندین بار درباره بروزرسانی گوگل پاندای ۴.۲ پرسید. یکی از سوالهایش این بود که به چه دلیل زیادتر از اندازه عادی داره زمان میبره.
جون توضیح داد که این بروزرسانی ماه ها و ماه ها داره زمان می بره اگر معمولا آپدیتها روزانه یا هفتگی بودن. دلیل “مشکل داخلی” مربوط به “دلایل فنی” است. اما جون به طور روشن گفت که این بروزرسانی واسه این کنه پیش نمی ره که مردم رو گیج کنه.
جون در بخش سوال و جوابها گفت:

این بروزرسانی واقعا خیلی مثل بروزرسانی قبلیه. به دلایل فنی ما کمی اون رو دیرتر منتشر می کنیم. ما دلمون نمی خواد مردم رو گیج کنیم. واقعا فقط به خاطر دلایل فنیه. پس به این معنی نیس که ما داریم کنه کرال می کنیم. ما به شکل عادی ایندکس و کرال می کنیم و همینطور روی محتوا کار می کنیم تا سایتهای با کیفیت بالا و پایین رو تشخیص بدیم. اما به دلایل فنی این اطلاعات رو کمی آرامتر منتشر می کنیم. این روند به خاطر طراحی نیس که به طول رسید، واقعا یه مسئله داخلی از طرف ما هستش.

خیلی از وب مسترها میخوان یافته های فوری از الگوریتمهای Google’s Web Spam ببینن، اما با این روند کندی که در بروزرسانی شدن الگوریتم پاندا ۴.۲ می بینیم، فکر نمی کنم آنطوری که وب مسترهای میخوان بشه. شاید بازم ماه ها طول بکشه تا تاثیر مثبت یا منفی از الگوریتم به روز شده ببینیم.

منبع : Searchengineland