کلاچگیر هوشمند

کلاچگیر هوشمند

اگر صاحب یک خودرو هستید، شادی بار ها و بار شده باشد که به خاطر کلاچ گیری های بسیار زیاد در طی یک مسیر پاهای شما آسیب دیده باشند. یکی مشکلات بزرگ رانندگان مخصوصا در مواقعی که مسیر سفر طولانی می شود بار ها و بارها کلاچ گرفتن است. اما از آنجایی که بشر برای هر سختی یک راهکار ساده دارد این مشکل هم با یک فناوری جدید بنام کلاچگیر هوشمند و خودکار حل می شود و در ادامه قصد داریم همه چیر را درباره کلاچ گیر برقی خودکار توضیح بدهیم.

کلاچ گیر اتوماتیک هوشمند
کلاچ برقی هوشمند با استفاده از گرفتن اطلاعات و دیتاهای ارسال شده از ECU خودرو از دور موتور اطلاع پیدا کرده و با با رفتن دور موتور ابتدا خودرو نیم کلاچ کرده و سپس با بالا رفتن دور موتور کلاج دوباره بطور کامل گرفته می شود.

کلاچ گیر اهاکو برقی با توجه به اطلاعاتی که از سیستم ECU خودرو می گیرد و به این ترتیب از وضعیت دور موتور آگاهی پیدا می کند، با زیاد شدن دور موتور بصورت خودکار نیم کلاچ می گیرد و تا زمانی که دور موتور به بالاترین میزان و میزان مناسب برای تعویض دنده می رسد نیم کلاچ تبدیل به تمام کلاچ می شود و با پایین آمدن دور موتور بصورت خودکار کلاچ رها می شود.

البته که قابلیت های کلاچ هوشمند به همین جا حتم نمی شود و در تعویض سایر دنده ها، کلاچ هوشمند خودکار فشردن شستی روی اهرم دنده را انجام می دهد و در زمان که بطور ناگهانی ترمز می کنید و که دور موتور تا حد زیادی پایین می آید، کلاچ هوشمند بصورت خودکار به حالت نیم کلاچ می رود و در نهایت با توقف کامل کلاچ هم کامل گرفته می شود در نهایت پس از رها سازی ترمز و فشردن پدال گاز دوباره کلاچ بطور خودکار رها می شود.

در سر شیبهای تند کلاچ هوشمند به گونه‌ای عمل می کند که چون سیستم در دنده های جلو قرار دارد و در هنگام ترمز عمل نیم کلاچ گیری انجام می شود به صورت هوشمند برای راننده عمل نیم کلاچ گیری را انجام داده و از عقب روی خودرو در روی شیبها جلوگیری می نماید.

اما در شرایط و مسیرهای سراشیبی نیز کلاچ گیری برقی اتوماتیک همچنان راهکار سادهای دارد که کلاچ گرفته می شود بصورت خودکار انجام می شود تا به این ترتیب دور موتور خودرو کاهش پیدا کند. حتی آپشنی در داخل خودرو تعبیه خواهد شد که می توانید عمل کلاچ گیری خودکار را تنظیم کنید.

کلاچ برقی اتاکو یکی از گزینه ها به عنوان بهترین کلاچ برقی می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *