11 نوشیدنی برای رفع عطش | تغذیه سالم

وقتی ماه مبارک رمضان با گرمی هوا به خونهامون میاد، جا دادن نوشیدنیای طبیعی و گیاهی به سفره های افطار بهترین گزینه واسه روزه داران است چون روزه داران با نوشیدن این شربتا ضمن اینکه توانایی بدنتون رو در طول روز زیاد کنن، مقاومت بدن خود رو در این روزای گرم هم تضمین کنن.پیشنهاد ما اینه که نه فقط در ماه رمضان یا این روزای گرم بلکه در تموم روزای سال دست کم در طول روز یک تا دو فنجون از عرقای گیاهی در برنامه غذایی خود بذارین تا اینطوری ذائقه بچتون رو هم با طعم و عطر عرقیجات گیاهی آشنا کنین.در این مطلب به شما می گیم چه کنین تا تشنگی و گرما در ماه رمضان رو طاقت بیارین.

رفع تشنگی با عرق شاه تره

یکی از آسونترین روش ها واسه از بین بردنتشنگی در تابستون مخصوصا واسه افراد روزه دار جا دادن عرق شاه تره به عنوان نوشیدنی سفره افطاره.نوشیدن این عرق گیاهی لطیف واسه آدمایی که معده و دستگاه گوارش اونا حساسه بسیار مناسبه.نوشیدن این عرق گیاهی ۲تا۳ فنجون و در فاصله افطار تا سحری موجب کم شدن اندازه تشنگی، تشنگی و پیشگیری از خشکی دهن و گلو میشه.واقعا روزه داران با مصرف این نوشیدنی گیاهی می تونن اندازه مقاومت بدن شون رو در این روزای گرم زیاد کنن.

اگه سردرد میگیرید، سنبل الطیب بخورین

بعضی افراد روزه دار در طول روز بدلیل روزه داری و دمای هوا ممکنه در طول ماه رمضان سردردهایی رو تجربه کنن.این سردردها در این روزای گرم شدید شدن میشه و بعضی وقتا ممکنه، مانع از انجام برنامه ها و فعالیتای روزمره اونا شه.واسه پیشگیری و درما این سردردها و تخفیف اونا در بیست و چاری چیشنهاد میکنیم یک تا دو فنجون از عرق گیاهی سنبل الطیب رو بعد از افطار به صورت خنک بخورن.نوشیدن این عرق علاوه بر کاهش سردردهای به وجود اومده به وسیله گرمای هوا در ماه رمضان به کاهش تحریکات عصبی و درمان سردردهای میگرنی به وجود اومده به وسیله گرسنگی هم کمک میکنه.

بدنتون رو تقویت کنین

یکی از راه های افزایش مقاومت و توانایی بدن در برابر گرمای تابستون، جا دادن عرقیات گیاهی با طبع سرد و تر در برنامه غذایی روزانه است. عرق کاسنی یکی از بهترین این نوشیدنیهاست ، میتونه دمای درون بدن رو کاهش و مقاومت اندامای داخلی رو برابر گرما زیاد کنه.نوشیدن این عرق علاوه بر تقویت بدن ، موجب بهبود کارکرد معده و اندام گوارشی شده و میتوناد اندازه کلسترول خون رو هم کنترل کنه.آدمایی که در طول روز دو فنجون عرق کاسنی رو به شکل خنک میل میکنن، روزای بهتری رو در گرما میگذرونن .می تونین این عرق گیاهی رو با مقداری سکنجبین شیرین کرده و اونو به همراه یه خیار رنده شده بخورین.

با گل گاوزبان بر اعصاب خود مسلط شید

بیشتر ما با پای یا دمنوش گل گاوزبان آشنا هستیم در حالیکه عرق این گیاه دارویی هم مانند دمنوش این گیاه فایده های درمانی زیادی داره مانند تقویت اعصاب ، افزایش نشاط و سرحالی مصرف کننده …نوشیدن یه فنجون از عرق گل گاوزبان به شکل روزانه باعث تقویت اعصاب و افزایش مقاومت بدن در گرما میوشدو به آدمایی که با افزایش گرمای هوا کلافه و عصبی میوشند هم کمک کننده س.آدمایی که در تابستون از این عرق گیاهی استفاده میکنن میتونن مقاومت بدن خود رو در زمستون در برابر سرماخوردگی هم زیاد کنن.

متعادل کردن دمای بدن

عرق کاسنی یکی از بهترین این نوشیدنیهاست.این نوشیدنی می تونه دمای درون بدن رو کاهش و مقاومت اندامهای داخلی رو در برابر گرما زیاد کنه.نوشیدن این عرق علاوه بر تقویت بدن موجب بهبود کارکرد معده و اندام گوارشی شده و میتونه اندازه کلسترول خون رو هم کنترل کنه.آدمایی که در طول روز دو فنجون عرق کاسنی رو بطور خنک میل میکنن روزای بهتری رو در تابستون میگذرونن.

شربت گلاب

شربت گلاب یکی از بهترین و مناسبترین شربتا و نوشیدنیای گیاهی واسه شبه های ماه رمضانه.شما می تونین این نوشیدنی رو با مقدار کمی خاکشیر و یه قاشق غذاخوری سکنجبین ترکیب کنین و بجای نوشابه از اون در کنار غذا استفاده کنین.

فواید شربت گلاب: این نوشیدنی معطر و خوشبو میتونه تاثیر زیادی در افزایش اندازه سبکی و نشاط روزه داران در طول روز داشته باشه. آدمایی که از این نوشیدنی طبیعی می خورن علاوه بر اینکه به نشاط و سرحالی خود کمک میکنن موجب تقویت کارکرد قلبشون هم می شن.

آکا ایران

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا