12 ترفند رژیمی که هر زنی باید در مورد آن بداند | رژیم غذایی

12 پیشنهاد واسه شنا کردن در استخر

کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا نسبت به مضرات فرو بردن آب آلوده داخل استخرهای عمومی واسه افراد علاقه مند به شنا کردن در این استخرها اخطار دادن.

 

بر خلاف باورهای عادی، کلر و دیگر مواد ضدعفونی کننده در آب استخر، بدون این دست اون دست کردن میکروب ها رو از بین نمی برند.

 

وقتی که میکروبی وارد استخر می شه ممکنه چند دقیقه یا حتی چند روز طول بکشه تا کلر اون رو نابود کنه. پس امکان داره که این میکروب ها قبل از نابود شدن، آب رو آلوده کنن.

 

واسه حفاظت از خود در برابر بیماریای مسری نکات زیر رو رعایت کنین:

1- در زمان دچار شدن به اسهال از شنا کردن جدا دوری کنین. توجه به این مخصوصا واسه کودکانی که هنوز پوشک می شن مهمه، چون که ممکنه در صورت وارد شدن به داخل آب، محیط رو آلوده کرده و بقیه رو مریض کنن.

 

2- قبل از وارد شدن به استخر، به درستی دوش بگیرین و بدن خود رو بشورید.

 

3- پس از شنا هم دوش بگیرین.

 

4- پس از به کار گیری سرویس های بهداشتی، دستای خود رو با آب و صابون بشورید.

 

5- اگه در استخر، کودکی همراه دارین، اون رو هر یک ساعت یه بار به دستشویی ببرین.

 

6- از تعویض پوشک کودکان در محوطه دور و بر استخر دوری کنین.

اگه مریضی پوستی مثل بیماریای قارچی مسری دارین، اصلا به استخر عمومی مراجعه نکنین

7- آب استخر رو اصلا وارد دهن نکنین.

 

8- قبل از ورود به استخر پای خود رو در داخل حوضچه کلر بذارین.

 

9- به همه کسائی که به استخر می رن پیشنهاد می شه قبل از ورود به استخر، مثانه خود رو تخلیه کنن (دستشویی برن).

 

10- از تف کردن، مضمضه کردن آب، شستن و خارج کردن ترشحات بینی و… دوری کنین.

 

11- هنگام شنا کردن خلط گلوی خود رو به آب استخر وارد نکنین. ً هنگام دچار شدن به مریضی همراه با خلط عفونی، به شنا نپردازید.

 

12- اگه مریضی پوستی مثل بیماریای قارچی مسری دارین، اصلا به استخر عمومی مراجعه نکنین.

 

شنا کردن در آبای آزاد

هنگام شنا کردن در آب های آزاد مانند دریاچه و دریاها، رعایت نکات زیر لازمه :

 

1- از شنا کردن بدون این دست اون دست کردن پس از بارش باران در آب های آزاد دوری کنین. باران بیشتر آلودگی ها رو شسته و به نزدیکی زمین های دور و بر دریاچه ها، رودخانه ها، دریاها و نهرها می آورد.

 

2- مراقب وجود لوله های پوسیده در کنار دریا باشین و هیچوقت در نزدیکی اونا شنا نکنین، چون که آبی که از این لوله ها خارج می شه، شامل آلودگی های بسیاریه.

 

3- از شناکردن در آب های شامل زباله، مواد چربی و بقیه پس مونده های جامد دوری کنین، این آبها شامل میکروبای مریض کننده هستن.

فرآوری: نیره ولدخانی

بخش سلامت تبیان

منابع:

ایسنا

پزشکان بدون مرز

 

منبع : tebyan.net

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا
  • مطالب در رابطه
  • آب استخر منتقل کننده بیماریای پوستیه؟ /چیزی که از بهداشت شنا در استخر نمی دونین
  • 10 پیشنهاد واسه کاهش عرق کردن در تابستون
  • 7 پیشنهاد سلامتی واسه آماده کردن بچه های مدرسه ای
  • پیشنهاد های ساده و به درد بخور واسه ورزش کردن
  • 7 پیشنهاد واسه درست تمیز کردن دندانه ها


مجموعه: رژیم درمانی

بررسیای نوین محققان نشون میده با راهکارایی ساده میشه تموم چربیای بدن رو نابود کرد و خوش اندام و متناسب شیم.

 

1- خارج کردن چربی از سوپ، سس با یخ
این رو میشه معجزه علم مدرن یا قانونی از فیزیک دونست. با انداختن یه قطعه یخ در سوپ، سس یا هر خوراکی، چربی اون جذب شده و بعد می تونین با یه قاشق اونو خارج کنین. باید سریع عمل کنین و تا قبل از آب شدن یخ اونو خارج کنین.
 

2 – بجوید، بجوید، بجوید، بجوید… و بازم بجوید
وقتی افراد آروم تر غذا می خورن و به درستی اونو می جوند و بر ویژگیای جور واجور غذا تمرکز دارن هم لذت بیشتری از غذا برده و هم مقدار کمتری از اونو می خورن.
 

3 – در بشقابای کوچیک قرمز رنگ غذا بخورین
سال گذشته تو یه مطالعه ایتالیایی از 130 نفر نشون داده شد، وقتی غذا در بشقابای قرمز سرو می شه آدما به نسبت بشقابای آبی و سفید مقدار بیشتری از اونو می خورن، دلیل می تونه ویژگی رنگ قرمز باشه که علامت خطره. این تحقیق نشون داد که ظروف کوچکتر موجب کاهش مصرف غذا می شه.
 

4 – اشتهای خود رو با نوار لیسترین کم کنین
براتون پیش اومده که اصلا گرسنه نباشین ولی بازم اشتها داشته باشین؟ دکتر استیفن گولو (Stephen Gullo) نویسنده کتاب The Thin Commandments به مددجویان خود نوارهای لیسترین رو پیشنهاد می کنه. این نوارا گیرنده چشایی و بویایی شما رو از کار میندازه و از این رو اشتهایتان کم میشه.
 

5 –  پنج روز از هفته رژیم سخت خود رو کنار بذارین
تو یه مطالعه انگلیسی چهار ماهه فهمیده شد، زنائی که یه رژیم سخت رو دو روز در هفته حفظ می کنن (650 کالری، یا 50 گرم کربوهیدارت و پروتئین نامحدود) و در پنج روز بعدی بیشتر از 2 هزار کالری مصرف ندارن به نسبت آدمایی که روزانه تنها 1500 کالری مصرف دارن وزن بیشتری کم می کنن. 
 

6 – تلاش کنین یه چهارم غذاتون سبزیجات باشه
در مطالعه ای در پنسلوینیا نشون داده شد سوژهایی که 25 درصد وعده غذاییشان رو سبزیجات به نسبت آدمایی که سبزیجاتی در بشقابشان نداشتن 350 کالری کمتر مصرف کردن.

 

 

7 – از سرکه استفاده کنین
جز اصلی سرکه سرعت خالی شدن معده رو کاهش داده و به این صورت حس سیری افزایش می یابد. هم اینکه مطالعه دیگری نشون داده که سرکه سطح گلوکز و چربی رو کم می کنه. اونو بر سالاد بریزین، یه قاشق اونو در سوپ بریزین و یا اینکه قبل از خوردن هر غذا یه یا دو قاشق از اونو بخورین.
 

8 – از گروه های غذایی جور واجور بخورین
هرم غذایی افراد تحت رژیم با هرم غذایی پیشنهاد شده به وسیله FDA کمی فرق داره : غذای دریایی، سفیده تخم مرغ، ماستای با پروتئین بالا و گیاهان سبز و سفید با کربوهیدرات پایین راه لاغر شدن رو تشکیل میدن.

 

9 – تخم مرغ رو تبدیل به بخش لازم پروتین رژیم خود کنین
محققان هنور دلیل اونو نمی دونن ولی تحقیقی در دانشگاه لوئیزیانا نشون داد آدمایی که در صبحونه شون تخم مرغ مصرف می کنن به نسبت آدمایی که همون مقدار کالری رو مصرف می کنن ولی تخم مرغ نمی خورن وزن بیشتری کم می کنن.
 

 

10 – زیادتر از اندازه سالادتان رو مزین نکنین
همون قانونی که در مورد پوشش شما هست در این مورد هم صدق می کنه. متخصص تغذیه لارن اسلایتون (Lauren Slayton) نویسنده The Little Book of Thin به مراجعه کننده هاش پیشنهاد می کنه که فقط از یه چاشنی در هر سالاد استفاده کنین.
 

11 – آب گازدار بخورین
خیلی از اوقات که میل به خوردن غذا داریم در واقع تشنه هستیم. ولی گولو میگه: "آب گاز دار باعث می شه که بدن به نسبت آب معمولی حس پر شدن بیشتری داشته باشه"
 

12 – فیبر لازم بدنتون رو از میوه جات دریافت کنین نه Fiber One
اگه شما Fiber One رو دوست دارین مشکلی نداره. ولی آلو، آواکادو و شاه توت هم از مقدار زیادی فیبر بهره مند هستن و لذیذتر هم هستن.
 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *